1403/05/03

1403/05/03

پس از پیام تبریک رئیس جمهور آذربایجان

علی‌اف و پزشکیان تلفنی گفتگو کردند

کد خبر : 857
12:21
1403/04/20

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

به گزارش آذرتیتر، خبرگزاری دولتی آذرتاج گزارش داد که الهام علی اف در گفت‌وگوی تلفنی با مسعود پزشکیان انتخاب وی را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

به نوشته آذرتاج، پزشکیان ضمن قدردانی از پیام تبریک علی اف، ابراز داشت که برای توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

طرفین در این گفتگو ابراز اطمینان کردند که روابط تهران و باکو مبتنی بر ریشه‌های مشترک مذهبی – فرهنگی و دوستی و برادری همچنان گسترش یافته و همکاری‌های دو کشور در عرصه‌ های مختلف توسعه خواهد یافت.

پزشکیان و علی اف همچنین بر اهمیت اجرای توافق های حاصل شده میان دو کشور تاکید کردند.

به نوشته این رسانه دولتی، علی اف از پزشکیان برای سفر به جمهوری آذربایجان دعوت کرد که رئیس جمهوری منتخب ایران آن را پذیرفت. پزشکیان نیز از رئیس جمهوری آذربایجان برای سفر رسمی به جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد که علی اف نیز این دعوت را پذیرفت.

گفتنی است الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان از جمله اولین چهره‌های سیاسی جهان بود که ساعاتی پس از اعلام نتایج چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری اسران، طی پیامی در شبکه X (توییتر) پیروزی مسعود پزشکیان در این انتخابات را به رئیس جمهور منتخب کشورمان تبریک گفت.

انتهای پیام/

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

ستاک