1403/05/01

1403/05/01

پس از حمله به آوارگان فلسطینی در اردوگاه

سازمان ملل جنایت صهیونیست‌ها در رفح را نقض قوانین بین‌المللی خواند

کد خبر : 762
11:25
1403/03/07

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطین تأکید کرد حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان رفح به چالش کشیدن قوانین بین‌المللی است.

به گزارش آذرتیتر، «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطین گفت: حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان رفح به چالش کشیدن آشکار قوانین و نظام بین‌المللی است. نسل‌کشی در غزه به سادگی و بدون فشارهای خارجی به پایان نخواهد رسید.
طبق گزارش المیادین، وی افزود: باید با تحریم‌ها و اجرای عدالت و تعلیق توافق‌نامه‌ها به اسرائیل پاسخ داد. زورگویی اسرائیل و به چالش کشیدن قوانین و نظام بین‌المللی غیر قابل قبول است.
 
قتل‌عام وحشیانه رژیم صهیونیستی در شامگاه یکشنبه با هدف قرار دادن اردوگاه آوارگان در غرب رفح در جنوب نوار غزه، موج گسترده‌ای از محکومیت را در پی داشت.
 
جنگنده‌های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند. در این جنایت تاکنون ۳۰ نفر از فلسطینیان، شهید و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. جست‌وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.

دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد، ارتش اشغالگر صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته بیش‌از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی را در رفح بمباران کرده که طی آن بیش از ۱۹۰ فلسطینی شهید شده‌اند.
 
دفتر مذکور تأکید کرد: ارتش رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین جنایت خود، چادرها و مراکز اسکان آوارگان در شمال‌غرب رفح را با هفت موشک و بمب بزرگ بمباران کرد که بر اثر آن تا این لحظه دست‌کم ۳۰ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر هم زخمی شده‌اند.
 
سازمان امداد و نجات غزه نیز اعلام کرد بر اثر این جنایت در رفح، افراد زیادی دچار قطعی عضو یا سوختگی شدید شده‌اند و زنان و کودکان زیادی نیز قربانی شده‌اند.

ایسنا
انتهای پیام/

برچسب های خبر (تگ)

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

ستاک