- پایگاه خبری تحلیلی آذرتیتر - http://azartitr.ir -

رییس اداره میراث: کارگاه تولید سفال ملکان ۹۰ درصد پیشرفت دارد

به گزارش آذرتیتر به نقل از ایرنا، وحید خادمی روز شنبه در گفت و گویی افزود: با توجه به صدور مجوز تأسیس و پیشرفت مناسب این کارگاه که از سوی شرکت تعاونی «داش یونار» روستای ملاسراب ایجاد شده است، به زودی و با حضور مدیران استانی و مسوولان شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.

وی حمایت از تعاونی‌ های نوپا و ترویج آموزش صنایع‌ دستی را جزو اولویت های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملکان برشمرد که با همکاری مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برای ترویج این صنایع فعال و تقویت می شود.

خادمی ادامه داد: توسعه همکاری‌های دو جانبه بین این دو نهاد در راستای حمایت از طرح‌های تعاونی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی به انجام می رسد.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه شهرستان ملکان در حوزه طرح‌های اشتغال روستایی و حمایت و استقبال سرمایه‌گذاران در این زمینه، اعتبارات مشاغل خانگی و اعتبارات توسعه روستایی فرصت شکوفایی و خودکفایی فعالان صنایع‌دستی را فراهم کرده است.

خادمی اضافه کرد: در آینده نزدیک نمایشگاه توانمندی‌های حاصل از ظرفیت‌های مشاغل خانگی با همکاری مشترک اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در محل نمایشگاهی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ملکان برگزار خواهد شد.