چشم ها را باید شست؛ایرانپوریان را جور دیگر باید دید؛

 

محمد ایرانپوریان بازیکن ثابت تراکتور و دفاع راست این تیم در فصل اخیر بازی های مؤثر و قابل قبولی را تا به اینجای فصل برای تیمش انجام داده است. طوری که اکثر کارشناسان بر این باورند که این بازیکن توانایی دعوت به تیم ملی را دارد.جالب است بدانید  محمد ایرانپوریان از ۱۹ گل زده تراکتور در لیگ برتر ۵ گل بثمر رسانده است و با دادن ۴ پاس گل بهترین پاسور تیم لقب گرفته است.یعنی در ۴۷ درصد گل های زده تیم قلعه نوعی نقش داشته است.

آمار ایرانپوریان  تا این جای فصل مارا بر آن داشت تا این بازیکن را از نظر آماری با هم پستی های مطرح اروپایی وی مقایسه کنیم:

بازیکن

باشگاه

سن

تعداد بازی

تعداد گل

تعداد پاس گل

کارت زرد

کارت قرمز

محمد ایرانپوریان

تراکتورسازی

۳۱

۱۵

۷

۴

۲

۰

لوکاس پیشچک

دورتموند

۳۱

۱۹

۳

۰

۲

۰

فلیپ لام

بایرن مونیخ

۳۳

۱۶

۲

۰

۳

۰

دنی کارواخال

رئال مادرید

۲۴

۲۱

۱

۲

۸

۰

خوان فران

اتلتیکو مادرید

۳۱

۱۷

۰

۲

۲

۰

 

 

فیلیپ لام :

در این آمار فیلیپ لام دفاع راست مطرح بایرن مونیخ با ۳۳ سال سن که توانسته است عناوین مختلف باشگاهی و ملی را کسب کند موفق به زدن تنها دو گل برای تیمش شده است  با این تفاوت که گاهی به دلیل تغییر پستش آزادی عمل بیشتری نسبت به محمد ایرانپوریان دارد.

لوکاس پیشچک :

دفاع راست لهستانی دورتموند با داشتن ۳۱ سال سن در مجموع ۱۹ بازی ملی و باشگاهی در این فصل انجام داده است.که نتیجه این ۱۹ بازی تنها ۳ گل برای وی در پی داشته است.پیشچک نیز در مقایسه با محمد ایرانپوریان آمار بسیار ضعیفی دارد.ولی مدافع لهستانی زنبورها بر خلاف ایرانپوریان،همیشه پای ثابت دعوتی های تیم ملی کشورش است.

خوان فران :

دفاع راست اسپانیایی تیم اتلتیکو مادرید که همانند محمد ایرانپوریان ۳۱ سال سن دارد او در ۱۷ بازی که در این فصل انجام داده توانسته است فقط ۲ پاس گل برای هم تیمی هایش محیا کند.او در بازی های ملی هم یکی از مهره های تاثیر گذار دلبوسکه بود که بدون شک مورد توجه سرمربی جدید تیم ملی اسپانیا نیز قرار خواهد گرفت.با توجه به جدول بالا این بازیکن نیز از لحاظ تاثیرگذاری عملکرد بسیار ضعیفی نسبت به محمد ایرانپوریان داشته است.

دنی کارواخال :

بازیکن جوان رئال مادرید که این فصل در مجموع ۲۱ بازی انجام داده است.حاصل این ۲۱ بازی تنها ۱ گل و ۲ پاس گل برای این بازیکن جنگنده و درگیر بوده است.کارواخال در این فصل پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی انگلیس را مجبور کرده است تا با داشتن مهره هایی همچون زابالتا و سانیا نیم نگاهی به انتقال دفاع راست ۲۴ ساله رئال مادرید به منچستر سیتی در فصل نقل و انتقالات زمستانی داشته باشد.

با در نظر گرفتن سطح کیفی لیگ های اروپایی و با مقایسه ی آمار بازی ها،گل ها و پاس گل های ایرانپوریان با بازیکنانی که به اسامی آنها اشاره شد، ایرانپوریان در این فصل آمار فوق العاده ای نسبت به هم پستی های اروپایی اش دارد.

با این وجود کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی کشورمان ترجیح میدهد بر اصول خود پایبند بماند و بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی و پایتخت را به بهترین بازیکنان شهرستانی ترجیح دهد.چه بسا اگر ایرانپوریان در یکی از سرخابی های پایتخت بازی می کرد شاید الان  دفاع راست تیم ملی را بیمه کرده بود.

پ.ن ۱ : در جدول بالا تمامی بازی های بازیکنان در فصل جاری اعم از بازی های باشگاهی و ملی بدون احتساب هفته اخیر لیگ قهرمانان اروپا در نظر گرفته شده است.

پ.ن ۲ : در ادامه باید دید که آیا ایرانپوریان میتواند به روند رو به رشد خود ادامه دهد تا کیروش را مجاب کند که یکی از بلیط های روسیه را برایش رزرو کند؟

پ.ن ۳ : آقای کیروش ! چشم ها را باید شست؛محمد را جور دیگر باید دید.

 

امید فلاحی / سرویس ورزشی آذرتیتر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *