قاچاق کفش های بی کیفیت خارجی به کشور چالش تولیدکنندگان داخلی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با ا انتقاد از عدم کنترل جریان واردات و قاچاق توسط دولت و مشخص شدن متولی مبارزه با قاچاق گفت:متاسفانه قاچاق کفش های بی کیفیت چینی و خارجی به کشور همچنان ادامه دارد که باعث تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی شده است.


علی علی لو درگفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از عدم کنترل جریان واردات و قاچاق توسط دولت،گفت:رونق اقتصادی،حمایت از تولید داخلی، نجات صنعت از شرایط رکودی با شعار امکانپذیر نیست،دولت باید یک راهکار انقلابی و عملیاتی برای مقابله با ورود کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود،بیاندیشد.

نماینده مردم شبستر درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به قاچاق کفش به کشور،افزود: متاسفانه قاچاق کفش های بی کیفیت چینی و خارجی به کشور همچنان ادامه دارد، که  دولت باید از ورود کفش های بی کیفیت خارجی به داخل کشور جلوگیری کند.
 

 

بسیاری  از واحدهای تولیدی کفش درحال تعطیلی هستند

علی لو ادامه داد:بسیاری از واحدهای تولیدی کفش در حال تعطیلی هستند،که تعطیلی این واحدها مطمئنا به تولید داخل ضربه خواهد زد و نرخ بیکاری را که در حال حاضر از معضلات اصلی جامعه است، افزایش می دهد.

وی یادآور شد:البته بسیاری از مصرف کنندگان و شهروندان ایرانی با تشخیص کیفیت پایین کفش های قاچاق، از خرید و استفاده از آنها خودداری می کنند.
 

علی علیلو

دولت هنوز نتوانسته بر جریان قاچاق کالا مسلط شود

علی لو با بیان اینکه باید متولی مبارزه با قاچاق مشخص شود، افزود:دولت با این همه امکانات هنوز نتوانسته بر جریان قاچاق کالا مسلط و مانع آن شود، با این همه نیروهای امنیتی، نظارتی و سیستم های کنترلی این مقدار حجم قاچاق کالا به کشور نشاندهنده ناتوانی مسئولان است.

وی با تاکید بر ضرورت برندسازی کفش داخلی ادامه داد:حجم عظیمی از چرم و پوست مرغوب کشور به خارج، به ویژه کشور ایتالیا صادر می شود و با فرآوری و پرداخت آن در این کشور با برند ایتالیا به سایر کشورها، از جمله ایران صادر می شود.

صنعت کفش چرم

دستگاه ها و فناوری های پرداخت چرم به کشور وارد شود

علی لو با بیان اینکه درحال حاضر و در شرایط رفع تحریم ها باید دستگاه ها و فناوری های پرداخت چرم به کشور وارد شود، اظهارداشت:با سرمایه گذاری خارجی و تولید مشترک با کشورهای دارای فناوری می توان زمینه انتقال تکنولوژی به کشور را فراهم کرد، که اگر  این دستگاه ها در داخل کشور ساخته شود، قیمت تمام شده چرم ایرانی کاهش پیدا کرده و زمینه ساز افزایش صادرات کیف و کفش ایرانی با برند داخلی می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون واحدهای کفش با نیمی از ظرفیت کار می کند،ادامه داد: در صورت کارکردن واحدهای تولیدی با تمام ظرفیت قادر به تولید کفش تا دو برابر نیاز کشور هستیم و با پیدا کردن بازار مازاد آن را می توان صادر کرد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:صادرات در بخش کفش با رکود مواجه است، که تولیدکنندگان برای حفظ بازار کفش داخل و افزایش توان رقابت در بازارهای دیگر، باید کیفیت کفش تولیدی خود را افزایش داده و قیمتها را تعدیل کنند./
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *