رئیس شورای اسلامی شهر تبریز: لزوم همکاری مردم در تبدیل شدن شهر تبریز به یک جهان‌شهر

شهری

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص برنامه های شهرداری تبریز برای استقبال از عید نوروز، اظهار کرد: برای عید نور برنامه‌ها و تورهای متنوعی را آماده خواهیم کرد تا بتوانیم به اهداف خود برسیم و تبریز را به نمونه ای از یک جهان‌شهر تبدیل کنیم تا بتوانیم با شهرهای مهم دنیا تعامل داشته باشیم؛ که در این هدف به مشارکت شهروندان نیاز داریم چرا که هیچ برنامه و هدفی بدون همکاری مردم به نتیجه‌ی مطلوب خود نخواهد رسید.

شهرام دبیری اظهار کرد: ساختمان ترمینال در طی سال‌جاری یکی از شاخص‌ترین طرح‌هایی بود که احداث شده و آماده بهره‌برداری می‌باشد و همچنین این ساختمان یکی از طرح‌هایی است که هم از لحاظ کیفیتی و هم از لحاظ طراحی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

وی افزود: مقاوم‌سازی اتوبان پاسداران و افتتاح چند پروژه در خصوص روگذرها و زیرگذرها که هم در جهت کاهش ترافیک شهری و هم در استانداردسازی جاده های شهری موثر خواهند بود، از جمله اقدامات مهمی است که سازمان شهرداری تبریز در سال‌جاری انجام داده است.

وی در خصوص پروژه‌های در دست احداث برای سال ۹۵ عنوان کرد: مرکز همایشی در شهرک خاوران در دست احداث می‌باشد که با ظرفیت مناسبی که دارد می‌تواند میزبان همایش‌ها، سخنرانی‌ها و سمینارهای بزرگ باشد و همچنین این مرکز دارای امکانات نمایشگاهی نیز می‌باشد؛ که می‌توان از این امکان برای برگزاری نمایشگاه‌ها نیز استفاده کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: با توجه به اینکه "مرکز همایش" پروژه‌ای بسیار بزرگ است؛ اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و همچنین با تسریع در فرآیند احداث، در تلاش خواهیم بود تا دهه فجر سال آینده این پرروژه بزرگ را افتتاح کنیم.

وی در خصوص برنامه‌های شهرداری برای سال آینده، اظهار کرد: برنامه‌ی "پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی" که شهرداری تبریز با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی، مجموعه های مرتبط با سلامت، دادگستری و همچنین نیروی انتظامی اجرا خواهد کرد؛ و همچنین برنامه "سنجش عدالت در سلامت شهر" که مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در به اجرایی کردن این برنامه تلاش خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر در تبریز، ترافیک شهری بسیار افزایش یافته است، برنامه "آموزش فرهنگ شهروندی است" که در مورد ترافیک شهری می‌باشد را اجرا می‌کنیم.

دبیری ادامه داد: برای ترویج عادت‌های صحیح رانندگی باید تمامی سازمان‌ها و نهادها اعم از راهنمایی و رانندگی، صدا و سیما، سازمان ترافیک شهرداری و… با همکاری هم زیرساخت ها را تقویت کرده و در جهت فرهنگ سازی و آموزش روش‌های صحیح رانندگی قدم بردارند.

وی گفت: برای تبریز ۲۰۱۸ باید از لحاظ ترافیک شهری نیز قوانین رانندگی را رعایت کرده و در حد مناسبی باشیم، چرا که توریست‌ها فضای آرام و دلنشین و توام با نظم و ترتیب را می‌پسندند، در غیر این صورت فضای شهر به هم خواهد ریخت و آرامش گردشگرها سلب خواهد شد.

وی بیان کرد: سازمان شهرداری تبریز در سال جاری با کمبود بودجه و درآمد نقدی، نسبت به سال گذشته، مواجه شده بود و در پرداخت دستمزد کارمندان نیز به مشکل برخورد کرده بود؛ اما اکثر پروژه‌های اجرا شده به مرحله‌ی بهره‌برداری رسیدند و تنها آن دسته از پروژه‌ها به تعویق افتاند که در اولویت نبودند و همچنین در تلاش خواهیم بود با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های مناسب مشکلات مالی به وجود آمده را حل کنیم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *